پنجشنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ | Thursday, 18. August 2022

مسائل سیاسی ایران در یک میزگرد (برنامه روبه رو شماره 54 تلویزیون من و تو)

منتشرشده در صدا و تصویر سیاسی جمعه, 03 آذر 1396 ساعت 17:06

برنامه روبه رو شماره 54 تلویزیون من و تو با شرکت... (بقیه در داخل صفحه)

https://www.manototv.com/videos/2007233/vid11158

 
در یک میزگرد دیدگاه ها و راهبردهای متفاوت در باره چند موضوع از جمله زلزله غرب کشورو نقش و کارکرد شبکه های اجتماعی و افراد مشهور- هراس جمهوری اسلامی از حقوق بشر- آیا موضع فرانسه یکسویه و جانبدارانه است؟- تاثیر شخصیت رهبران بر سرنوشت مردمان- با پایان داعش آینده سوریه چه خواهد شد؟؛ روز جمعه 3 آذر ماه 1396 در برنامه روبه رو(54)- تلویزیون من و تو – با شرکت  حسین آرین- پرویز دستمالچی- محمدعلی توفیقی- مازیار مکفی و رضا علیجانی در برابر دیدگاه بینندگان این شبکه قرار گرفت.
 
 من در میزگردهای روبرو بنا به مخاطبانی که این شبکه دارد سعی می کنم موضوعاتی را انتخاب کنم که جنبه تحلیلی و تجربی بیشتری داشته باشد و صرفا سویه خبر- تحلیل آن هم با درونمایه افشاگری نداشته باشد که بسیاری از هموطنان مان به خصوص در داخل کشور بیش از بقیه از آن مطلع اند. 
 
 در این میزگرد موضوع  برگزیده من بر این مقایسه استوار بود:  
موگابه و ماندلا؛ تاثیر شخصیت رهبران بر سرنوشت مردمان
ماندلا رهبر محبوب آفریقای جنوبی پس از یک دوره ریاست جمهوری، دیگر نامزد این سمت نشد و از موضعی مدنی به نظاره گری سیاست و حکومت پرداخت. اما موگابه که وی نیز در ابتدا رهبر محبوبی برای مردم کشورش بود 37 سال حکومت کرد. قذافی نیز چنین بود. به راستی شخصیت فعالان و رهبران  سیاسی، چه تاثیری بر سرنوشت جامعه شان می گذارد، به خصوص در جوامعی که کمتر حزب و صنف و نهاد مدنی قدرتمندی وجود دارد؟